Jarda Bouzek

„Cestování je droga, které člověk lehce podlehne, stane se závislým a pokud se jí nedostává, podléhá abstinenčním příznakům.“

Když jsem byl malý kluk, měl jsem na svém psacím stole malý glóbus. Ve chvílích volna jsem jím otáčel a představoval si, na která místa bych se rád podíval a jaké to tam asi musí být. Představoval jsem si, kudy bych podnikl cestu kolem světa a toužil vidět všechnu tu krásu. V naší zemi tehdy vládl socialismus, cestovat se nedalo a moji rodiče nikdy nebyli dále než ve Východním Německu a v Bulharsku.

Naštěstí pro mě a pro nás všechny cestovatele se poté vše změnilo. Mohli jsme vyjet kamkoliv se nám zachtělo, a tak i já vyrazil poznávat svět. A vyrážím od té doby neustále. Plním si svůj klukovský sen a jezdím do vzdálených koutů naší planety, abych si odtud přivážel fantastické zážitky a zkušenosti, které jsou nenahraditelné. Přivážím si nejen krásné zážitky, ale také mnoho zajímavých fotografií krajin, architektonických a přírodních zajímavosti a také lidí. Svoje cestovatelské a fotografické zkušenosti pravidelně prezentuji na přednáškách a také v médiích.

Jsem rád, že mohu poznávat celý svět a lidi, kteří v něm žijí. A čím více ho poznávám, tím více vidím, jak fantastická je doba, kterou žijeme.

 

Jakou používám techniku?

  • Canon 5D Mark III
  • objektiv Canon EF 16-35mm f/2,8 L II USM
  • objektiv Canon EF 50mm f/1,4 USM
  • objektiv Canon EF 70-200mm f/4,0 L IS USM

 

 

Partneři

 

                       

   

Ambasador značky LOAP

"Je mi velkou ctí, že mohu být jedním z ambasadorů této české značky oblečení. Pro každého, kdo tráví mnoho času v přírodě a na cestách je kvalitní oblečení, na které se může spolehnout velmi důležité. I já dbám na to, aby moje vybavení, které sebou na cesty vozím bylo 100% funkční, připravené plnit, co očekávám a zároveň určitým způsobem jedinečné. Navíc fandím českým značkám!"

 

LOAP je česká značka s vlastním týmem návrhářů a technologů. Zkratka LOAP sice vznikla ze dvou anglických slov "Logical" a "Application", ale čte se česky. LOAP v překladu znamená "rozumné využití". A o rozumném využití to celé je. LOAP výrobky navrhuje tak, aby byly funkční, praktické, za rozumnou cenu a hlavně, aby to v nic také slušelo.

 

Více se o značce LOAP a jejich výrobcích dočtete na www.loap.cz.

 

 

„Mezi námi žijí lidé, kteří nemohou vidět svět v celé jeho kráse. Nemají to štěstí, jako já, že mohu pozorovat barvy přírody, fascinující krásu hor, oceánů, lesů, tropických ostrovů a suchých pouští. Nemohou, protože nevidí, nebo vidí jen částečně. Možná si někdy ani neuvědomujeme, že tak zásadní smysl, jakým je zrak, nám umožňuje prožívat mnohá fantastická dobrodružství a poznávat svět kolem sebe. Pro fotografa je zrak naprosto zásadní pracovní nástroj, bez kterého by jen těžko mohl dělat svoji práci.“

Proto dlouhodobě pomáhám Nadaci Leontinka
www.nadaceleontinka.cz

1 / 1